Boekenbekenden: Holger Munch en Mia Krüger (Samuel Bjørk)

Published by

on

Boekenbekenden: Holger Munch en Mia Krüger

Ik vind mezelf eigenlijk niet zo’n sociaal mens. Ik kan wel genieten van een terrasje doen met vrienden, maar ik vertoef even graag tussen de personages van mijn boeken. Hebben jullie dat nooit: dat je wel eens met een boekenvriend op café zou willen gaan? Ik neem jullie graag mee op stap met mijn boekenbekenden. Vandaag houden de Noorse Holger Munch en Mia Krüger ons gezelschap.

Over de auteur

Samuel Bjørk (1969) is het pseudoniem van schrijver Frode Sander Øien. Voor hij met Ik reis alleen een internationale bestseller te pakken had, werkte hij in het theater, als muzikant, als toneelschrijver én als vertaler van Shakespeare. Het was een schrijfwedstrijd die hem uiteindelijk als thrillerauteur lanceerde. Ondertussen maakten lezers in meer dan twintig landen kennis met Holger en Mia.

Holger Munch en Mia Krüger

Eerste kennismaking

Het verhaal van Mia en Holger begint eigenlijk in het vierde boek: Sneeuwwit. Holger Munch staat aan het hoofd van een gloednieuwe afdeling binnen de recherche. Een telefoontje van de politieschool zorgt ervoor dat hij Mia Krüger in zijn team opneemt. Zij is een buitengewoon getalenteerde studente, die er zelf eigenlijk van droomde om als eerste vrouw bij het speciale interventieteam te gaan. Haar uitzonderlijke analytische talent viel haar instructeurs op en daarom belden ze Munch. Als hij haar de foto’s van twee plaatsen dilect toont, vallen haar meteen dingen op die de rest van het team ontgaan zijn. Haar uitzonderlijke talent om bewijsstukken te ‘lezen’ zal het team nog hard van pas komen.

Vader – dochter

De relatie tussen Munch en Krüger lijkt een beetje op die tussen een vader en een dochter. Munch werpt zich op als Mia’s mentor en zij kijkt dan ook enorm naar hem op.

Familie speelt sowieso een belangrijke rol in de reeks. Mia heeft een verslaafde tweelingzus die haar veel zorgen baart. Holger heeft het soms moeilijk om zijn beroep met zijn gezin te combineren. Dat maakt beide personages heel menselijk en dat is ook de reden dat je de boeken wil blijven lezen.

Atypische volgorde

Een extra reden om geboeid te blijven door de boeken, is de volgorde waarin ze verschijnen. Samuel Bjørk houdt er namelijk van om zijn verhaal (of dat van Mia en Holger) niet chronologisch te vertellen. Als je de boeken op volgorde van verschijnen leest (wat ik dus gedaan heb), dan leer je Mia en Holger kennen op een moment dat er al erge dingen gebeurd zijn. Pas in het vierde boek lees je hoe ze elkaar leerden kennen. Door terug te keren in de tijd begrijp je nog veel beter hun karakter en beweegredenen. Aan het begin van elk boek is het wel weer even focussen waar in de tijd je nu precies zit, maar daar wen je snel genoeg aan. De personages geraken niet afgevlakt en de misdaden die ze moeten oplossen zijn bovendien ook niet van de poes.

De boeken over Holger en Mia

De lijst hieronder geeft een overzicht van de serie in volgorde van verschijnen. Als je de wederwaardigheden van de speurders in chronologische volgorde wil lezen, volg dan de cijfers tussen haakjes.

  1. Ik reis alleen (3)
  2. De doodsvogel (4)
  3. De jongen in de sneeuw (5)
  4. Sneeuwwit (1)
  5. De terugkeer van Mia (6)
  6. De laatste ochtend (2)

Geef een reactie

Ontdek meer van boek&babbel

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

Ontdek meer van boek&babbel

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder